extremedance.com.pl
http://www.extremedance.com.pl/

Jaki sprzęt wybrać dla osoby niepełnosprawnej?
http://www.extremedance.com.pl/viewtopic.php?f=7&t=226
Strona 1 z 1

Autor:  Marcowa81 [ 16 cze 2016, 1:51 ]
Tytuł:  Jaki sprzęt wybrać dla osoby niepełnosprawnej?

Dzień dobry wszystkim. Zakładam temat z myślą o niepełnosprawnych osobach. Już tłumaczę dlaczego. Niedługo zamieszka z nami (ze mną i moją rodziną) niepełnosprawna osoba. Przygotowujemy swój dom od dawna, by był jak najbardziej komfortowy. Ale nie mamy żadnych sprzętów. Na razie poustawialiśmy inaczej meble, zlikwidowaliśmy progi. Nie jestem pewna co jeszcze mogłabym zrobić, by ciotka czuła się u nas dobrze. Może podpowiedzcie jak wy radzicie sobie z codziennością osoby niepełnosprawnej. Bardzo dziękuję za pomoc.

Autor:  Transcendent [ 16 cze 2016, 4:06 ]
Tytuł:  Jaki sprzęt wybrać dla osoby niepełnosprawnej?

Cześć. Przede wszystkim sprzęty ułatwiające poruszanie. Moim zdaniem to jest ważne. Sprzęty transportowe na przykład w ubikacji czy łazience także mogą pomoc w funkcjonowaniu. Myślę, że najlepiej by było jakbyś porozmawiała ze swoją ciotką o tym sama.

Autor:  Marcowa81 [ 16 cze 2016, 6:41 ]
Tytuł:  Jaki sprzęt wybrać dla osoby niepełnosprawnej?

Witaj,niestety ciocia czula by się niezręcznie, gdybym ją wypytywała. Nie chciałabym żeby pomyślała sobie, że jest ciężarem. Pewnie by odpowiedziała, że nic nie jest potrzebne. Że sobie poradzi na tyle na ile będzie mogła. Chcę ją zaskoczyć. Chodzi ci o podnośniki transportujące i kąpielowe? O coś takiego już gdzieś widziałam. Pytanie tylko, który najlepszy i skąd to wziąć.

Autor:  dungoen keeper [ 16 cze 2016, 9:08 ]
Tytuł:  Jaki sprzęt wybrać dla osoby niepełnosprawnej?

Witam. Podnosniki takie można tutaj znaleźć http://www.meva-podnosniki.pl/. Są bardzo przydatne. Pozwalają swobodnie transportować osobę w łazience. Niektóre z nich montowane są na ścianie, inne są jezdne. Wszystko automatycznie sterowane. Jeśli chodzi o twoją ciocie to nie możesz zbytnio uciekać od tematu. Szczera rozmowa o oczekiwaniach, codzienności, nowej sytuacji i tym podobne jest wazna również dla niej. Jeśli nie chcesz jej urazić to rozmawiaj z nią taktownie, spokojnie. powodzenia.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/